Ako si vybrať vhodnú aplikáciu pre reporting dát ?

Ak ste si prečítali článok “Kedy potrebujete profesionálny reporting” a zistili ste, že vo vašej firme nastal ideálny čas pre výber reportingového nástroja, ponúkame vám prehľad dostupných možností.

Porovnanie reportingových nástrojov business intelligence poskytuje každý rok spoločnosť Gartner Inc., svetovo známa poradenská a výskumná spoločnosť, formou Magic Quadrant for Analytics and BI platforms, viď obrázok nižšie.

Riešenia business intelligence sú hodnotené na základe 4 kategórií, kde víťazom roku 2022 sa stalo riešenie Power BI od Microsoftu. Dokonca vyhralo už štvrtý rok po sebe, takže si ľahko viete vygoogliť aj výsledky za roky 2021, 2020 a pod.
Zdroj: https://powerbi.microsoft.com/en-us/blog/microsoft-named-a-leader-in-the-2022-gartner-magic-quadrant-for-analytics-and-bi-platforms/
Pre podrobnejšie informácie k výsledkom odporúčam LINK priamo na Gartner: https://www.gartner.com/reviews/market/analytics-business-intelligence-platforms

Pri mojich začiatkoch práce ako dátového analytika som sa stretol aj s riešeniami Tableau a Qlik, ktoré sú rovnako výborne hodnotené a môžem potvrdiť veľmi veľmi podobné ako Power BI, čo sa týka funkcionality, možnosti napojenia dátových zdrojov i vizualizácie reportov.

Moje odporúčanie:
Vyberte si jedno z týchto 3 riešení = Power BI, Tableau, Qlik. Je jedno, či ste veľká alebo malá firma, všetky 3 riešenia sú výborné. Mám s nimi osobnú skúsenosť aj referencie od firiem, ktoré používajú tieto nástroje. Som si istý, že všetky pokryjú vaše požiadavky, takže sa skôr rozhodnite podľa supportu, ktorý vám integrátor BI riešenia ponúka a samozrejme podľa ceny. Čo sa týka ceny, tak Power BI je určite najlacnejšie, pretože je bezplatne.

Prečo Power BI?

Po mojich prvých implementáciách som si vybral Power BI, pretože som si overil, že spĺňa všetko, čo malá/veľká firma potrebuje a cenovo ide o najlacnejšie riešenie. Pre malé a stredné firmy bohato stačí free verzia, pre veľké firmy existujú licencie pro a premium. Záleží od požiadaviek klienta, čo všetko potrebuje a podľa toho sa nastavia licencie.

Ďalšou veľkou výhodou je Microsoft Ecosystem, všetky Microsoft riešenia majú priamy konektor na Power BI, takže jednoducho prepojíte Sharepoint, Azure služby ci OneDrive, kde môžete mať napr. plánovanie v Exceli a krásne meniť čisla podľa potreby, čo Power BI automaticky natiahne do reportov.

Výhody Power BI:
– bezplatná plnohodnotná verzia Desktop Power BI určená pre napojenie dát a vytvorenie reportov

  • ak chcete mať prístup k reportom online cez webový prehliadač alebo aplikáciu v mobile, report môžete publikovať na cloud, kde sa automaticky nastavuje synchronizácia dáta napr. 1x denne, môžete využiť opäť bezplatnú verziu do 1GB dát
  • Microsoft ecosystem – všetky Microsoft produkty ľahko prepojiteľné s Power BI
  • Komunita užívateľov a support – obrovská komunita užívateľov Power BI zdieľa svoje skúsenosti, riešenie rôznych situácii či návrhy na rôzne výpočty a reporty.
Scroll to Top

Prístup na demo reporty

Vyplňte vaše firemné údaje a obratom vás kontaktujeme.
Následne vám pošleme prístup na DEMO reporty alebo vám osobne v 20min prezentujeme produkt Power BI.